Leden 2016

Čekání

29. ledna 2016 v 20:34 | Iva Vrbová |  Další
Tento článek měl být prvně věnován dalšímu krátkému hororu, ale pak jsem uviděla téma týdne a věděla jsem, že k němu mám co říct.
Všichni jistě na něco čekáme celý svůj život. Telefon od kluka, který se nám líbí, lepší práci, v mém případě na inspiraci, ať už odhledně nových článků a povídek... nebo poslední týden spíš ohledně kostýmu na karneval. Čekáme na nějaké znamení, na něco, co převrátí náš život naruby, co nás změní. Já taky čekám. V tuto chvíli sice na nic konkrétního, ale znáte ten pocit, kdy prostě VÍTE, že se něco blíží, něco velkého, ale zároveň to nemůžete uchopit? Tak tímto už trpím zhruba půl roku. Každý den se probouzím s tím, že dnes se něco změní... a ono se zatím nezměnilo vůbec nic. Znáte to taky? Potom jsme z toho v depresích a místo psaní koukáme na Supernatural a vrháme kolem sebe smutné a nic neříkající pohledy (a teď absolutně nemluvím o sobě).
Víte, jak jsem se na začátku zmínila o tom karnevale? Jdeme na něj zítra a já ještě v pondělí neměla ani ponětí za co bych se měla převléct. Pořád jsem čekala na nějaký nápad, na něco velkého, co by šlo použít, všichni si z toho sedli na zadek, já svým šarmem a dokonalým nápadem okouzlila nejhezčího kluka v sále a pak odklonila jadernou katastrofu... víte, jak to bývá, když holky sní. Když už jsem s tím byla tak otravná, že jsem otravovala i sama sebe, kamarádi mi prostě řekli, ať jdu za Black Widow. Vždyť mám stejné vlasy, prostě se obléknu do černé a bude to. Víte, mě něco podobného napadlo hned v to pondělí, jenže jsem čekala na něco lepšího. Toto by bylo přece moc jednoduché, žeano? Prostě, podstatou tohoto zmateného odstavce je toto - přestaňte čekat. Zaměřte se na to, co máte přímo před nosem. Někdy prostě to znamení nepřijde a vy budete mít jen spoustu hodin proležených u Supernatural, nezdravou fixaci na Sama s Deanem a mozek, vytíkající ven ušima. A pak jednou, jednou k vám možná to něco dorazí. Třeba se tím něčím stane to, co máte právě teď, ať už je to cokoliv. Co třeba pro jednou přestat čekat a zkusit taky něco konečně udělat? Třeba se nakonec ukáže, že kostým Black Widow je přesně to, co hledáte, protože, přiznejme si to, je to děsně boží, i když se to na první pohled nezdálo.

Na druhou stranu, kapka trpělivosti se hodí vždycky, a když je to čekání vážně k něčemu, výsledek za to stojí. Vždyť i já se i po tomto děsně motivujícím článku *Laston se se zakuckáním svalí v křeči na podlahu* pořád nemůžu zbavit pocitu, že zítřek bude něčím zvláštní. Všichni jsme jen lidé, že? Třeba zítra vážně odkloním tu jadernou katastrofu. Víte... spokojíla bych se i s tím klukem.

Bloglovin

18. ledna 2016 v 21:44 | Iva Vrbová |  Další
Toto můžete všichni hrdě ignorovat... nebo taky stáhnout Bloglovin a kliknout na follow, žeano. Přisla jsem totiž na to, že Bloglovin je neocenitelný pomocník ohledně hledání nových článků od svých oblíbených blogů. Já vím, říkejte mi blesku. :D


Kapitola VI.

15. ledna 2016 v 21:46 | Iva Vrbová |  Dobrá krev se nezapře
Ano, vidíte správně! Je tu další kapitola Dobré krve. Dříve, než se do ní však začtete bych vás chtěla na něco upozornit. Speciálně tuto kapitolu jsem se pokusila psát čtyřikrát. Předchozí tři pokusy jsem smazala, protože byly prostě hrozné. Dnes, jelikož jsem opět nemocná, jsem na ni sedla a konečně ji před pár minutami dokončila. Chci vám ji sem hodit co nejdřív, jelikož jsem natěšená na vaše reakce, ale nese to s sebou jistá úskalí. Tímto bych se vám tedy chtěla omluvit za případné chyby, překlepy a cokoliv, co v textu najdete (klidně piště do komentářů). Co nejdříve to opravím, ale znáte mě, určitě bych to sem další dva týdny nehodila a takovou dobu bez článku si už nemůžu dovolit. Děkuji za prominutí. Tak si to užijte. Snad to alespoň trochu dává smysl. A snad to objasní některé... vaše otázky.
Btw - myslím, že se mi kurzor od Wordu vypálil do mozku :D