Září 2015

RC: Percy Jackson - Prokletí Titánů

30. září 2015 v 22:07 | Iva Vrbová |  Knihy

Percy Jackson – Prokletí Titánů
Název: Percy Jackson - Prokletí Tytánů
Autor: Rick Riordan
Počet stran: 336
Pořadí v edici: 3
Anotace:
Že mám moc po svém otci, bohu moří Poseidonovi, už víš... Že patřím do Tábora polokrevných, už taky víš... Ale na spoustu otázek neznám odpovědi ani já. Kam se poděla bohyně Artemis? Jaké nebezpečné a záhadné příšeře byla na stopě? Mám na sebe vzít děsivé Titánovo prokletí, kterým by se naplnilo proroctví Orákula? Jsem Percy Jackson a vydávám se se svými přáteli z Tábora polokrevných na další výpravu do mytologického světa. Vezmeme tě s sebou, chceš?

RC: Percy Jackson - Moře nestvůr

30. září 2015 v 21:49 | Iva Vrbová |  Knihy

Percy Jackson – Moře nestvůr
Název: Percy Jackson - Moře nestvůr
Autor: Rick Riordan
Počet stran: 303
Pořadí v edici: 2
Anotace:
Mytologické bytosti ožívají... Krvelačné nestvůry se bouří... Bohové z Olympu kladou další úkoly... "Po klidném školním roce se na mně valí další problémy. Poslední den školy to začalo! Hodina tělocviku se proměnila ve vybíjenou s lidožravými obry a Grover se dostal do průšvihu. Další špatná zpráva: Táboru polokrevných hrozí zničení... Vydávám se s přáteli na výpravu, ze které se nemusíme všichni vrátit živí... Jdeš do toho s námi?"

RC: Percy Jackson - Zloděj blesku

29. září 2015 v 20:22 | Iva Vrbová |  Knihy
A jsem tu po milioně letech s další recenzí. Kdyže to vyšla ta předchozí? Hodně dávno :D
Všichni jistě víte, že jsem Percyho už četla... několikrát. A jistě víte, že je to jeden z mých nejoblíbenějších fandomů vůbec (pro starší dvaceti let, kteří neví, co to fandom je, strýček google pomůže). Ale nemůžu si pomoct, pořád mám pocit, že se celému světu polokrevných nedostává tolik pozornosti, kolik by si zasloužil. A vzhledem k tomu, že jsem si tyto knihy půjčovala vždy jen z knihovny a moc moc jsem je potřebovala doma (knihomolové mě pochopí) znovu jsem využila svoji spolupráci s nakladatelstvím Fragment a rozhodla jsem se knihy zrecenzovat a uložit v podobě jedniček a nul do sítě pro příští generace. Jsem to ale vtipný člověk, že?
A jen pro informaci, rozhodla jsem se změnit trochu styl psaní. Vzhledem k tomu, že až nechutně ráda debatuju o knížkách s ostatními, ale zároveň nesnáším spoilery, budu závěrečné hodnocení psát na dvě části. První bude bez spoilerů a druhá budou mé pocity ohledně všech prťavých maličkostí, které jsem si v průběhu knihy stihla zapsat... spíš se to ale projeví až v následujících recenzích.

Percy Jackson – Zloděj blesku
Název: Percy Jackson - Zloděj blesku
Autor: Rick Riordan
Počet stran: 399
Nakladatelství: Fragment
Pořadí v edici: 1
Anotace:
Bohové z Olympu se bouří! Dvanáctiletého kluka Percyho Jacksona čeká vyhazov ze školy a další trampoty na sebe nenechávají dlouho čekat. Najednou kolem něj začínají ožívat bytosti ze starých řeckých bájí. Z učitelky matematiky je rázem krvelačná příšera, z Percyho kamaráda se vyklube satyr a jeho otec je jedním z olympských bohů. Většina z nich má na Percyho spadeno, podezírají ho z krádeže blesku - mocné zbraně nejvyššího boha Dia. Percy a jeho přátelé mají jen 10 dní na to, aby blesk našli a vrátili, uklidnili náladu na Olympu a zabránili osudné válce bohů. K úspěchu výpravy ale nestačí jenom chytit pravého zloděje…