A jak to bude dál... +knihy za uplynulý týden

2. srpna 2015 v 21:21 | Iva Vrbová |  Další
Zdravím všechny. Jak vidíte, jsem zpět a doufám, že už nastálo. tento článek bude hlavně informační, povídky přijdou až za pár dní. Ale o tom později. Tak se pohodlně usaďte a vrhneme se na tu směsku.


1) Narozeniny a dovolená
Tuhle všehochuť píšu do svého růžového sešitu zrovna, když jedeme z Chorvatska. Před týdnem v sobotu jsem měla narozeniny a tehdy jsem si řekla, že bych se svým psaním měla něco udělat. Tím se dostáváme k bodu dva.

2) Ewilinin projekt
Rozhodla jsem se, že své zrzavějící já (ano, čtete správně. Konečně po čtyřech letech se stávám zrzavou!!! :D) zapojím do Ewilina projektu Half-minute horrors. Hned po tomto článku vyjde další, ve kterém bude projekt více představený. Pro zobrazení článku klikněte/tapněte/přeteleportujte se se svými kosmickými loděmi skrz čas a prostor prosím SEM.

3) Nový běh blogu
Nikdy jsem neměla problém s prokrastinací, ale poslední dobou to na mě přišlo. A blogu se to dotýká nejvíc. Nejde ani tak o samotné psaní (i když i to zanedbávám), to mě neskutečně naplňuje. Jde spíš o to, že mi dělá problém v termínu obíhat všechny vaše blogy. Když se do toho dokopu, cítím se zase fajn, protože mě vaše články vážně baví číst a skvěle se u nich odreaguju... problém je prostě se k těm kvantům napsaného textu, u kterého nemůžu otáčet stránky, dokopat. Z toho plyne, že nepřidávám články. Nevím proč, prostě bych si nedovolila přidat svůj článek, když na mě čekají desítky vašich, které si zaslouží stejnou, ne-li vetší, pozornost, než moje vlastní. A z toho zase plyne, že jsem rozmrzelá a nemám chuť procházet vaše blogy, protože bych v komentářích mohla působit nějak... nepříjemně. A z toho zase plyne, že nevychází články. Vím, moje přemýšlení je děsně složitá záležitost. *Laston najednou dostane záchvat kašle, ve kterém se krásně vyjímá slovo "IRONIE"*
No a proto jsem se rozhodla zakročit a pevnou rukou srazit svoji prokrastinaci do strašlivých hlubin Tartaru, odkud vzešla!
...
No dobře, nebudeme to tak dramatizovat, prostě si udělám týdenní program. Tak budete vy vědět, jaké články máte ve které dny čekat, z toho plyne, že já budu mít motivaci ty články napsat. Snad toto řešení vydrží alespoň do konce srpna. Je možné, že ho budu muset na začátku září kvůli rozvrhu trochu pozměnit, ale budu se to snažit držet v nějakých přiměřených kolejích.

Po - V tyto dny můžete čekat témata týdne. Pondělí bude jediný den, který nebude pravidelný. Ne ke všem tématům mám co říct.
St - Half-minute horrors
Pá - Nové kapitoly DKSN
Ne - Recenze na knihy nebo filmy, knížky, které zrovna čtu. Prostě všechno, co se nějak týká mého kuturního, knihomolského, seriálovo-maniakovského života. (A neříkejte mi, že seriálovo-maniakovský není žádné slovo. Je! Jazyk je živý organismus, který se neustále vyvíjí!)


A abych začala hned plnit své předsevzetí, řeknu vám, co jsem přečetla za uplynulý týden. Na dovolenou jsem si vzala dvě knihy+tablet se spoustou "pédéefek". Hned, co jsme přijeli jsem se vrhla na knížku Temnou chodbou.
Temnou chodbou
Pořídila jsem si ji v Dobrovském. Byla ve slevě, za takovou cenu to tam přece nenechám, i kdyby to byl propadák. Propadák to nebyl, ale nějak moc mě to taky nenadchlo. Po většinu času jsem musela kroutit hlavou nad tím, jak se hrdinové chovají.

Další kniha, kterou jsem stihla na pláži přelouskat byl Half Wild.
Napůl divoký
Tuto knížku jsem musela mít. První díl jsem taky přečetla u moře, takže jsem si řekla, že z toho udělám tradici. A milí návštěvníci, TOHLE JE PECKA!!!!! (promiňte za ten Caps Lock). Je to o tak strašně moc lepší než první díl. Ani jsem něvěděla, že je to možné. Naprosto tu knihu zbožňuju. Zbožňuju autorčin styl psaní. Zbožňuju, jak je to originální. I když mě 'Young Adultovky' už moc neberou a hodně si mezi nima vybírám, co budu číst a co ne, tohle mě chytlo a nepustilo. A s čistým svědomím můžu říct, že je tu první milostný trojúhelník, který mě doopravdy chytl. SPOILER: Moje kamarádka to shrnula bezchybně. Koho by nebavil triangl mezi asi-bi, hetero holkou a gayem?

Po cestě domů jsem neměla co dělat, tak jsem dočetla Upíří horu.
Upíří hora
Já tuhle sérii prostě můžu. I když je to napsané takovým... zvláštním stylem, mohla bych to louskat pořád.

No a nakonec je tu Polibek pro Annu.
Polibek pro Annu
Nevím, co jsem čekala. Asi nějaký přeslazený románek. Jsem příjemně překvapená. Stránky utíkají s raketovou rychlostí. Když jsem byla donucena přestat číst, zjistila jsem, že jsem naštvaná na celý svět, protože mě odtrhl od téhle knížky. Nečekejte něco převratně epického, jde o příjemnou oddechovku. Co nejdříve sepíšu recenzi.

Tímto se s vámi už konečně loučím. Brzy se zase setkáme :)


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Vědmi Vědmi | Web | 3. srpna 2015 v 10:36 | Reagovat

To by mě zajímalo, za jak dlouho tento pečlivě vypracovaný plán ztroskotá :D
Musíš fungovat taky trochu sobecky - vlastní blog především. Teprve pak se věnuj komentářům. Však ty nikam neutečou, ne jako nápady na článek, které můžeš rychle zapomenout :D

A teď ke knížkám - nějaký Half *cosi* jsi měla ve škole, že? :D
"Koho by nebavil triangl mezi asi-bi, hetero holkou a gayem?" - mě. No fakt. Takový věci mě u knih jen zdržují
A ta Upíří hora vypadá celkem obstojně, asi si to zkusím přečíst :D

2 Ilía Ilía | E-mail | Web | 3. srpna 2015 v 20:26 | Reagovat

[1]: Neztroskotá! :D
Jop, měla jsem ve škole první díl :)
To mi mohlo být jasný, že se ti to nebude líbit. Ale já jsem už vážně strašně unavená z toho, že i když si vyberu knížku, ve které by ten trojúhelník neměl co dělat, tak tam prostě je. Tohle je takový osvěžující kompromis :D
Musíš se připravit na to, že je to jednodušeji a střízlivěji napsaný. Prostě děj jede dopředu, není tam ani moc popisů. Je to už čtvrtej díl a za tu dobu tam nebil ani jeden! trojúhelník... něco mi říká, že se to snad ani nestane. Do téhle série lásku prosím netahejte! Nebo jo, ale rychle a svižně: Ty máš rád mě, já mám rád tebe, pojďme se vzít a mít spolu dítě. Konec. :D A je to krátký, rychle se to čte, takže taková jednohubka na večer :D

3 Victoria Victoria | Web | 4. srpna 2015 v 10:57 | Reagovat

Opožděně všechno nejlepší k narozeninám :-).
A gratuluji k novému plánu :-D. Taky už mě to napadlo, ale nejsem si jistá, jestli bych to dodržela :-D. Možná zkusím vymyslet něco podobného, prokrastinace je fakt hrozná :-D.

Juchů, další blogerka, která má ráda úžasného pana Shana :-D. Taky se mi upíří sága hrozně líbí. A počkej na další díly, to bude teprve mazec :-D.

4 Ettelwen Ettelwen | Web | 4. srpna 2015 v 11:04 | Reagovat

Nechci tě nějak podceňovat, to bych si samozřejmě nikdy nedovolila, ale no ... já mlčím! :D :D :D
Doufám, že tu s námi budeš dlouho, dlouho a ještě jednou dlouho a žádné výmluvy! :D
Jsem ráda, že jsi zpět, poslední dobou blog opouští snad všichni, s kterými jsem byla od začátku.
Budu se těšit na tvé články :)

5 Ailin Ailin | Web | 4. srpna 2015 v 17:23 | Reagovat

Hodně štěstí a zdaru! :). Těším se na články! :)

6 Irith Irith | Web | 7. srpna 2015 v 14:00 | Reagovat

Jsem ráda, že jsi zpět.
Jen škoda, že na horory si hobiti moc nepotrpí...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama