O strašidlech

23. února 2015 v 12:44 | Iva Vrbová a Frána |  Povídky na pokračování
Než se dostanu k jádru pudla, chtěla bych se Vám omluvit za svoji nepřítomnost. Ale tentokrát jsem nic neslibovala, takže nemusím mít ani špatné svědomí... prosím, řekněte to někdo mému svědomí!
A teď už k podstatě článku. Už před pár měsíci jsme si s Fránou pohrávaly s myšlenkou, že bysme mohly napsat společnou povídku. Vyplodily jsme první dvě kapitoly s tím, že se rozmyslíme, zda budem náš výtvor zveřejňovat, popř. jak ho budeme zveřejňovat... no, a rozmýšlely jsme tak dlouho, až jsme na to dočista zapomněly. Před pár týdny mi přišel od Fráni mail, že ji doma odněkud vyhrabala. A tak je tady. Teda, ne doslova tady, protože první kapitolu psala ona. Tím pádem ji najdete ZDE. Moje kapitoly budu zveřeňovat tady, na její dám odkaz. Takže doufám, že to bude alespoň někdo číst. Prosím lidi, čtěte to *dělá psí kukuč*

Sice na to první část nevypadá, ale vím naprosto jistě, že jde o městskou fantasy (jsem si stoprocentně jistá... no dobře, tak na 100% možná ne, ale 85 určitě). Hlavní část našeho příběhu se odehrává v Praze (jo, taky je to pro mě novinka). Řeknu Vám jen tolik, že se tu budou řešit globální a rasové problémy... tak fajn, tolik to zas hrotit nebudeme, ale povídka se myslím bude ubírat zhruba tímto směrem. Takže se můžete těšit jak na kouzelnou Prahu a její zákoutí, tak později, doufám, i na malebné reklamové cedule v Tokiu.

A abych vás nalákala, tak vám sem dám i nějakou tu větičku z Frániny kapitoly (která je mimochodem úžasná! Tak si to přečtěte!). Nejsem já na Vás hodná?

Amanda Grimes stála v obrovské letištní hale a nervózně se dívala skrz prosklenou stěnu na přilétající letadla. Kolem ní se to jen hemžilo životem, ale pro ni teď existovala jenom ta přistávací rampa.
Nebe mělo ten ojedinělý odstín šedé, který je vidět jenom za bouřky a na sklo začaly narážet první kapky deště. Už jen z toho pohledu na ni šel chlad. Bezděky si přitáhla svetr blíž k tělu a znepokojeně se podívala na oblohu. Je bezpečné létat za bouřky? A je vlastně vůbec bezpečné LÉTAT?
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Casion Casion | Web | 23. února 2015 v 16:22 | Reagovat

Nápad je to určite super a je výborné, že ste sa pustili do takejto spolupráce. Držím palce, aby vznikol dobrý a zaujímavý príbeh :D

2 Victoria Victoria | Web | 20. března 2015 v 20:21 | Reagovat

Úryvek vypadá fakt zajímavě, už se těším na první kapitolu :-).
A co chudák Laston? Kdy bude další kapitola? :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama