Kapitola II.

2. prosince 2014 v 7:58 | Iva Vrbová |  Dobrá krev se nezapře
Vzpomínáte si, jak jsem vám slibovala, že tu budou přibývat články s vojenskou pravidelností?… tak od teď už nic neslibuju! Ale vážně, ke své neaktivitě mám mnoho důvodů.
Tenhle měsíc byl šílený. A měsíc před tím taky. Hodně lidí odešlo... a nejen v mé rodině. Potom taky škola. Učitelé se asi zbláznili! HELP ME!!! :D No, a taky se blíží věneček. Páni, konec tanečních. Celej gympl se na to těšíme a už v pátek je věneček. Já budu asi brečet. Pokud moji rodiče budou fotograficky aktivní, můžete se těšit na super ubrečený a uloučený věnečkový článek.
No a teď už ke kapitole. Tato je ta druhá krátká=> už za chvilku se můžete těšit na delší třetí!!! :D
Opět, snažila jsem se to upravit tak, aby to vypadalo trochu k světu, ale...
... ne, nebudu si tady nadávat! A na ten poslední odstavec jsem dokonce docela pyšná. Volejte Hallelujah :D


Král stál u okna ve svých bývalých komnatách. Tolik času uběhlo a tolik věcí se změnilo od té doby, co tu, právě u tohoto okna, postával naposled.
Bylo těsně před obřadem. Kolem něho pobíhaly elfky, nutno říct, že nevypadaly zrovna nadšeně, které mu naposledy zkoušely svatební oděv: bílou košili, bílé kalhoty a na nich vysoké černé boty. Za ním v průvanu povlával dlouhý plášť. Ten měl připnutý kolem krku velkou zlatou sponou.
Tehdy se díval do zahrady ze stejného okna jako dnes. Byla tam… Ali-iwien.

***

Ali- iwien seděla v zahradě pod severní věží a obdivovala krásu jejího domova. Hrad se jmenoval Almissetur.
Měl celkem tři věže: severní, jižní a jihovýchodní. Kolem jižní se stáčely kamenité schůdky, které ústily až na malé vyhlídce na vrcholku věže. V polovině severního křídla se třpytil padající vodopád. Hrad se nacházel na velkém kopci, až nad mraky, a pod ním se rozprostíral Modrý les, do kterého stékal potůček, utvořený právě z již zmiňovaného vodopádu.
Ali- iwien si představovala, jaké to bude, až tu s ní shlédnou do údolí i její děti. Viděla děvčátko a chlapce, kteří se jí honí kolem nohou. Černovlasé dokonalé elfé děti, jejichž smích konečně probudí elfí národ z letargie, trvající po nekonečná staletí. Viděla, jak rostou. Jak sílí čím dál víc. Viděla přenádherného chlapce, díky kterému všechny elfské dívky spolknou svoji hrdost a budou stát o jeho přízeň přesně tak, jako to je v lidských královstvích. Viděla dívku, jejíž krása bude tak dech beroucí, že všichni lidští králové budou stát o její ruku. Že kvůli ní překonají dávný odpor a strach k elfímu národu a budou stát o její ruku. A viděla také, jak díky ní konečně elfové získají starou slávu. Vyhubí to nečisté plémě, které si dovolilo je vyhnat z jejich právoplatného území…
Ali- iwien se zalekla vlastních myšlenek. Zavrtěla hlavou, aby ty, až příliš lákavé, představy vyhnala z hlavy. S lidmi žili už několik staletí v míru… nebo alespoň v toleranci. Nechápala, kde se v ní teď vzala taková krvežíznivost. Zvedla se z trávy a oprášila si svoje šaty.
Měli by vymyslet jména. Musí toho ještě tolik zařídit. Teď není čas na snění.

***

Ali- iwien spěchala chodbami hradu. Hledala Nëlona. Napadlo ji naprosto dokonalé jméno pro jejich dceru. Prostě se jí vkradlo do hlavy a zapustilo kořeny. Už se ho nemohla zbavit. Věděla, že bude mít dceru. Stejně jako věděla, že bude mít i syna. A stejně tak věděla, že jejich dcera se prostě musí jmenovat-
"Erëne," vykřikla, když svého manžela zahlédla zabočovat za roh. Polekaně se otočil a nechápavě se na ni zadíval. Elfka se musela usmát. Vidět na králově tváři výraz, který se tolik lišil od jeho velice okázalého vystupování, bylo osvěžující. Tolik ji chyběl ten starý Nëlon. V poslední době se její manžel hodně změnil. "Chci, aby se naše dcera jmenovala Erëne," zopakovala.
Elf se usmál a přikývnul. Ani se nepokoušel namítnout, že dceru vůbec mít nemusejí… upřímně řečeno by byl mnohem raději za syna. Ale co. Bude mít dítě… bude mít dvě děti. A ať si to jsou třeba dvě holky. Z něj se ve chvíli jejich narození stane ten nejšťastnější otec na světě.

***

Noc převzala vládu nad Möllenem. Někde venku zahoukala sova. Král nemohl spát. Vedle něj poklidně snila Ali- iwien. Velké břicho se jí pod pokrývkou s nádechy zvedalo a zase klesalo. Opatrně, aby ji nevzbudil, přehodil nohy přes okraj postele a přešel místnost ke dveřím na balkon. Od chvíle, co to jméno jeho žena vyslovila, ho nemohl vyhnat z hlavy. Erëne. Byl si naprosto jist, že ho už někde slyšel. Jen si vzpomenout kde. Poznání, že 'vzpomenout si' nebude nejspíš nic lehkého, ho frustrovalo. Téměř cítil, jak kolem něj odpověď létá v kruzích. Jako noční motýl. Cítil závany křídel poznání na svých skráních, ale vždy, když se ji pokusil chytit, na poslední chvíli se vysmekla, změnila směr letu.

Vedle něj na zábradlí přistála skutečná můra. Ošklivé malé zvířátko se k němu zvědavě natočilo a zahýbalo tykadly. Kdykoliv jindy by Nëlon žasl nad jeho odvahou… kdykoliv jindy. Dnes to však byla jen připomínka jeho neschopnosti si vzpomenout. Otráveně se po můře ohnal a ta se stejně otráveně zvedla a odletěla. Nechala Nëlona jeho myšlenkám.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Victoria Victoria | Web | 2. prosince 2014 v 20:50 | Reagovat

No konečně! Už jsem po tobě chtěla vyhlásit celostátní pátrání :-D.
Kapitola je suprová! Královna se mi zdá sice trochu...no...nechci říct vyloženě zlá, ale jistá narážka tam byla :-D. Prý nečisté plémě :-D.
Na elfské děti jsem zvědavá, snad se brzy narodí :-D.

P.S spojit naše týmy dohromady? Geniální! :-D Klidně se do toho pusť, jsem zvědavá, jak to podáš :-D. Jinak, Bellu bych v týmu taky nechtěla :-D.

P.P.S ehm, já...tak nějak jsem tě nominovala...ééé...do dalšího tagu :-D. Nezabíjej mě, prosím! Smiluj se! :-D

http://victorias-stories.blog.cz/1412/blog-tag-by-eleanora#pridat-komentar

2 Vědma Vědma | Web | 3. prosince 2014 v 7:07 | Reagovat

“ Celej gympl se na to těšíme“ - prosím, nešiř mylné informace :P  Ty VÍŠ, že se najde pár lidí, co by radši brali Hladové hry, východní frontu a službu na Zdi zároveň radši :D

3 Ilía Ilía | E-mail | Web | 3. prosince 2014 v 9:18 | Reagovat

[2]: -_- Hladové hry a službu na Zdi by brali VŠICHNI!!! A na věneček se taky těší VŠICHNI... kromě tebe :* Mucík :D

4 Vědma Vědma | Web | 3. prosince 2014 v 15:24 | Reagovat

[3]:  A Nikity...a Monči...a dalších lidí ve třídě :P :P
A nekecej, co není pravda - já se na ten posr... věnec těším kvůli šatům :P

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama