Zombie Apocalypse Book TAG

5. listopadu 2014 v 12:52 | Iva Vrbová |  Projekty a výzvy
Při projížděním Vašich blogů jsem narazila na tagový článek od holek z Mittalmaru, který mě vážně zaujal. Tento tag dělala už spousta booktuberek (vesměs amerických), ale mně se do něj nikdy moc nechtělo. Až teď mě chytla múza :D
Hledáním na googlu jsem se dozvěděla, že ho už mají vyplněný i Eamane a Amanda a já si toho ani nevšimla (tolik k mým "esbéťáckým" schopnostem).


Ale zpátky k tagu. Určitě Vás už někdy napadlo, jaké by to bylo, kdyby na Zemi vypukla zombie apokalypsa. A pokud ne, tak Vás to napadlo právě teď. :P
Cílem tohoto tagu je sestavit si vlastní tým, pro přežití.
1) Máme deset otázek
2) Vybereme pět knížek, které potom postupně losujeme (z každé kníhy musíte vybrat dvě postavy)
3) Po vylosování otevřeme knihu na náhodném místě
4) První jméno, které na stránce uvidíte je odpověď na otázku

Moje vybrané knížky spolu se speciálním los-hrnečkem


Harry Potter a Fénixův řád

Jako první by zemřel…
Harry- Ehm… asi bych měla být trochu smutná? Fajn, *tváří se smutně a přemítá nad tím, jestli jí to vadí*. Ale jo, vadí. Harry by se rozhodně hodil. Chlapec, který přežil by byl skvělá zbraň proti zombíkům. Mohl by proti nim vyslat třeba Defodio (drtící kouzlo) a rozmáznout je na placičku. Jo, Harry by se hodil. RIP Harry


Abych se zachránila, strčila bych zombíkům do náruče…
Draca Malfoye- Je se mnou něco špatně, když jsem ohledně jeho smrti víc smutná než ohledně skonu Harryho?
He, zrovna mě napadlo, že absence přítelkyň těchto chlapců by mohla vést k, celkem důvěryhodnému, rozvití Drarry vztahu. Ale dál. :D
Je to pravda. Radši on, než já. Však by to udělal taky, že Draco?
Malfoy ze záhrobí: No to si teda piš, ty mudlovská šmejdko!


Rozbřesk

Jako první se v zombie promění…
Bella- Mě dost irituje už představa, že bych ji měla ve svém týmu. Co kdyby se stala nehoda a já jí omylem hodila zombíkům společně s Dracem? Potom bych ji mohla beztrestně useknout hlavu :3


Kdo mě obětuje zombíkům, aby se zachránil?
Renesmé- U Sauronova neexistujícího zadku!!! Ty jedna malá- Ty- ty!!! Grr! A já tě měla tak ráda! Teď jsem upřímně dost v šoku. Čekala jsem Edwarda, za skorovraždu jeho manželky. Ale ona? …i když, no, Bella je její matka. Ale Renesmé bych do mrchoidního týmu netipovala. Musím si na ni dávat větší pozor.
...nebo jí dám ve shrnutí pořádný důvod k nenávisti mé osoby *šíleně se směje*


Pták Ohnivák a jiné pohádky

Idiot týmu se jmenuje…
Král Tchoř- U všech rohatých nestvůr, kdo to, kruci, je?! Poraďte mi někdo. Uff, měla bych si ty pohádky někdy znova přečíst. Ale podle jména rozhodně nevypadá moc inteligentně. A mohl by zombíkům prdět do obličejů :DDDD


Mozek týmu je…
Liška Ryška- Heh, tak to vyšlo. Sice naprosto nevím, jakým způsobem přišla k tomu přízvisku, ale mazaná bude. Myslím, že bych jí tu úlohu svěřila… pod přísným dohledem.


Inheritance

Medik týmu…
Gleadr- Fájn… mohlo to být horší. Sice nevím, jak by mi takový Gleadr zašíval například rozbitou hlavu… Uff. Teď jsem si to představila. Je tam spousta krve! Měním svůj předchozí komentář z 'mohlo to být horší' na 'může to být horší???' Já vím, já vím. Taky jsem mohla chytnout Galbatorixe. I když… teď si uvědomuju, že Gleadr je v tomto dílu už vlastně Eldunarí. Mohl by lidi léčit tím, že by svoji sílu poskytoval na zhojení ran… chci říct, funguje to i u smrtelníků? To beru, rychlé, bezbolestné a neudělá se tím takový binec jako v mé představě se zašíváním hlavy.


Expert na zbraně
Eragon- Vážně tam nemohl být Murtagh, že? Prostě ne. Musela jsem si vytáhnout toho ňoumu. Berme to však z praktického hladiska. Eragon je zdatný šermíř a kouzelník, takže bude užitečný. Nevím sice, jak je na tom s novodobou technikou, ale nabít pistoli snad zvládne a rozdat nám je taky. A… právě jsem si představila Eragona s plamenometem (nebo jinou podobnou střelnou krávou) Asi bych se trochu bála, že ho rozbije… :D


Hunger Games- Síla vzdoru


Rváč týmu…
Boggs- To docela sedí. Katniss chránil, svaly mu jistě taky nechyběly, hláškoval tak, jak se na rváče sluší a patří… Jop, myslím, že on byl dobrá volba.

A kapitánem týmu se stává…
Darius- "Ten lepší" mírotvorce. Přemýšlím, jestli někde byla nějaká zmínka o tom, jak umí bojovat… nebo vést. Nevzpomínám si. Ale nemůže být přece tak špatný, že ne? A nejspíš bych s ním vycházela lépe než s Katniss (trochu jsem předpokládala, že vyberu právě ji).

Sečteno a podtrženo, myslím, že máme dost dobré šance na přežití. A teď ještě závěrečné shrnutí.

Běžíme nějakým městem (nejlépe americkým, mezi mrakodrapy). Za námi se pomalu a jistě plouží šedá otrhaná masa těl, které dřív byli přáteli každého z nás (kromě těch, kteří nejsou z tohoto světa… nebo z tohoto města… vlastně jsme nikdo neznali ani jednoho z těch podivínů, kteří se nás teď snaží chytit). Čím dál blíž slyšíme jejich chrčivý dech. Ale to přece nedává smysl. Jsou tak pomalí a skoro neudrží rovnováhu.
Najednou se z temné uličky vyřítí něco hrozně velkého a srazí to Harryho na zem. Ten poděšeně vypískne. Nestačí ani pořádně zvednout hůlku a už se mu z rozervaného krku valí hektolitry krve. Chvíli se na místě potýkám s Bellou a Renesmé, které si z Harryho nevychladlého těla chtějí taky trochu cucnout. Ztrácíme drahocené vteřiny. Gleadr nereaguje na Dracovo srdcervoucí volání, aby Potterovi pomohl. Asi už ví, že je konec.
Z uličky se vyřítí další nestvůra. Svým pomalý kolébavým krokem si to namíří přímo ke mně. Ale já přece nemůžu zemřít. Nesu Gleadrovo Eldunarí. Jak by k tomu chudák přišel? Draco přede mnou klečí v tratolišti Potterovi krve, a tak udělám jedinou pochopitelnou věc, kterou mi nikdo nemůže vyčítat! Popadnu ho za rukáv a pošlu ho za jeho láskou, přímo do náruče té bestie. Otočím se a utíkám pryč. Eragon na mě jen nechápavě hledí. Až, když na něj podruhé zařvu, že už nemám náboje a oba naši čarodějové jsou v trapu, mi konečně po zemi pošle jednu pistolku. Takovou malou! Jasně jsem řekla, že holčičí nechci!
Pod nohama se nám neustále motá Král Tchoř, a při každém kroku vypouští obláček zeleného smradlavého čehosi… kde se tu vlastně vzal?! Liška Ryšavá se s ním však moudře nepáře a zakousne ho dřív, než by svými neposlušnými střevy a prdíky někoho dřív nebo později určitě otrávil.
"Všichni sem, ke mně," řve neustále Darius. Nebo se spíš pokouší. Bez jazyka mu to jde docela těžko, takže z něj nakonec vychází jen takové chrčení a bublání. Jeden by si ho mohl splést se zombíkem. Smysl je ale zcela jasný. Přeběhneme přes ulici a schováme se do nejbližšího domu.Chodce zatím nikde nevidím. Potřebujeme si oddechnout. Je tu však problém s Bellou. Naprosto nepochopitelně ztatila kontrolu a pořád něco žvatlá o chutném tchořím masíčku obloženém Harryho prsty. Nenápadně kývnu na Boggse. On mi oplatí mrknutím, přejde k Belle a řekne: "Pojď, zlato. Potřebuješ čerstvý vzduch." Všichni jsou zticha, jen Renesmé na mě kulí svoje strašidelně velké oči. Dřív než dojdou ke dveřím pokoje se však samy otevřou. Zombie nás našli.
Eragon popadne Renesmé a zacpe jí ústa svou dlaní. Musí to pochopit. Její matka prostě MUSÍ zemřít. Ve jménu duševního zdraví nás všech. Krčíme se v koutě a tiše doufáme, že se nemrtvý zaměří na Bellu a nás si nevšimne. To byla hloupost sem chodit!
"Mozek! Potřebuju mozek," zachrčí zombie. Bella pořád blábolí o mrtvém Tchoři. Není ve stavu, kdy by si uvědomovala, že jí jde o život. Slyším, jak Boggs opatrně natáhne kohoutek zbraně, ale neodvažuju na něj i jen otočit hlavu. Eragon vedle mě začne něco odříkávat. Cítím se nějak divně. Jako vyfouklý balón. Co to ten kluk, kruci, dělá?! Zombie zavětří a nakloní se k Belle trochu blíž. Do našeho kouta se nepodívá. Nevšímá si ani Boggse. "Mozek, potřebuju mozek," zachrčí znovu, otočí se a chystá se odejít.
"Tak to ne, kamaráde," zařve Boggs, až sebou všichni trhneme. "Tady máš mozek!" popadne Bellu za paži a v podstatě jí vrazí hlavu přímo do nechutně vypadající dutiny ústní toho tvora. Ten jen znechuceně nakrčí zbytky nosu. Na ten malý okamžik dokonce vypadá jako člověk.
Renesmé začne strašlivě kvičet a mlátit sebou. Chtě nechtě musím Eragona obdivovat, že ji ještě nepustil. Je však donucen přestat odříkávat zaklínadlo, které nás, očividně, ochránilo před jistou smrtí. Na nic nečekám a skoro celý zásobník napálím té příšeře do hlavy. Všichni se okamžitě hrneme ke dveřím. Musíme zmizet. Bella padne na podlahu a s posledním lidským vypětím sil se snaží opět postavit. Její oči však už začínají šednout. Když okolo ní jako poslední probíhám já, neuvěřitelnou rychlostí mě chňapne za kotník. Poslední kulku, která mi zbyla jí vstřelím do tváře a vší silou kopnu. Do žaludku mě bodne osten provinilosti… vím ale, že její smrt byla nutná. Řítím se ze schodů. Už zbývají jen tři… dva… jeden. Jsem venku… a porážím na zem Eragona, který se ještě pořád snaží udržet pološílenou Renesmé. Jsme v obklíčení. Kolem vchodu do budovy stojí, chrčí, nebo se plazí v prachu cesty na pětatřicet nemrtvých.
Renesmé Eragona kousne do dlaně, a když Jezdec povolí svůj stisk, rozběhne se s běsnícím výrazem ke mně. Nehodlám na ni čekat. Rozeběhnu se opačným směrem. Jenže ouha. Z budovy se v tu chvíli šine náš starý mrtvý známý s Bellou v patách. Belle se vyhnu, ale potom to už neubrzdím a se zombíkem se od sebe odrazíme čely. Po nose mi stéká ta hnusná zelená břečka, kterou mají místo krve a před očima se mi míhají hvězdičky.
"Mozek, potřebuju mozek," ozve se sborově masa nertvých těl a rozejde se naším směrem. My, lidé s mozkem, jsme totiž, narozdíl od Belly, mezi Chodci velice žádané zboží.
Dobrou noc, pomyslím si v momentě, kdy se kolem mě rozezní zvuky prvního boje a vyčerpaně zavřu oči. Ještě slyším, jak je Renesmé ke mě volá: "Tady! Tady je jedna! Ne, vy pitomci! Mě ne! Ji! Ji si vemte!"


Cha! Konec :D Samozřejmě, toto neberte příliš vážně! Je to vše nadsazené až na půdu. Od Harryho hektolitrů krve až po moji úkladnou vraždu/vymazání/přeměnění (říkejte si tomu jak chcete) Belly. Tak silnou averzí vůči ní vážně netrpím. A Renesmé mám v knihách vážně ráda. :D

Pamatujete si, jak jsem na začátku psala, že máme docela slušné šance na přežití? Myslíte, že se posledním zbytkům našeho týmu podařilo se probít ven a zachránit se? Dostali se ven se mnou nebo beze mne? A jestli se mnou, byla tam i Renesmé a požadovala pomstu, nebo se proměnila (případně zemřela)?
Prosím pište své odpovědi do komentářů.

Pac a pusu,
nechť Vám mozky dobře slouží a jsou pokušením pro všechny zombie ve vašem okolí :D
Ilía
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Casion Casion | Web | 5. listopadu 2014 v 13:38 | Reagovat

Tag poznám a tiež sa doňho chcem už dlhšie zapojiť, snáď sa mi to aj podarí :D :D Inak to dopadlo veľmi zaujímavo, skvele som sa pobavila :D

2 Callia Callia | Web | 5. listopadu 2014 v 15:32 | Reagovat

Tohle vypadá jako naprosto senzační tag! :D Taky ho asi udělám, ale až budu doma, protože na intru mám jaksi pouze jednu knížku. :D

3 Irith Irith | Web | 5. listopadu 2014 v 19:24 | Reagovat

Trochu se stydím, že jsme to závěrečně shrnutí tak odflákly :-)
Podle mě máš slušnou šanci na přežití. Rozhodně lepší než já s Broadmanem....

4 Vědma Vědma | Web | 5. listopadu 2014 v 20:04 | Reagovat

Chuchuchu, jdu do toho :D

5 Eamane Eamane | Web | 5. listopadu 2014 v 20:10 | Reagovat

Tento tag miluju, vždy se u něj zasměju :D

6 Frána Frána | Web | 7. listopadu 2014 v 21:51 | Reagovat

O tomhle tagu jsem hodně slyšela, ale ještě jsem nenašla čas a odvahu ho vyplnit. Třeba se to teď změní :-)

7 Frána Frána | Web | 7. listopadu 2014 v 21:52 | Reagovat

[6]: a málem bych zapomněla - moc se mi líbí tvůj výběr knihy pohádek i konečné shrnutí :)

8 Amanda Amanda | E-mail | Web | 7. listopadu 2014 v 23:12 | Reagovat

:D :D :D Nemá chybu....Král Thoř, dobrý no...

Já jsem měla jako poslední Narnii, to mě zachránilo..jinak by se mě tam Cetkie snažila křísit voňavkou... :D

9 Victoria Victoria | Web | 8. listopadu 2014 v 12:50 | Reagovat

Pomoc! Těžký záchvat smíchu. Au, moje břicho, tohle mi nedělej :-D.
Nejednou se mi stalo, že jsem u tohoto článku vyprskla smíchy :-D.
Chudák Harry, takový osud si nezaslouží :-D. Nejlepší hláška: Chvíli se na místě potýkám s Bellou a Renesmé, které si z Harryho nevychladlého těla chtějí taky trochu cucnout. :-D
Je to skvělý TAG, hrozně mě to pobavilo, díky!
Asi se do toho taky brzy pustím :-D.

10 Jeremiáš Jeremiáš | Web | 8. listopadu 2014 v 15:45 | Reagovat

[3]: Odflákly? Neřekl bych, to já jsem ho spíš odflákl :D

11 Ilía Ilía | E-mail | Web | 9. listopadu 2014 v 11:25 | Reagovat

[3]: [10]:
Není to odfláklý! Ani jednoho z vás! :)

12 Sima Sima | E-mail | Web | 10. listopadu 2014 v 22:28 | Reagovat

Zaujimavy tag :) a z tým harrym suhlasím :)

13 the-hunter the-hunter | Web | 15. listopadu 2014 v 22:33 | Reagovat

Tak jsem konečně pochopila, jak tenhle TAG funguje (trvalo mi to zhruba dva nebo tři články). Díky ;D.
Řekla bych, že odstraněním Belly se vaše šance na přežití výrazně zvýšily. Skoro bych i věřila, že se probijete (ovšem Renesmé ať zůstane zombíkům jako svačinka ;).

14 Rhiannon Rhiannon | Web | 22. listopadu 2014 v 12:15 | Reagovat

Tak to je bomba! :D

15 ellnesin-blog ellnesin-blog | Web | 23. listopadu 2014 v 14:44 | Reagovat

To je nejlépe zpracovaný tag, co jsem dosud viděla! klobouk dolů!
A jinak končím se Sedmikráskou. Vím, že existovala jenom krátce. Vracím se k Ell a navíc spojuju síly s Ami :) Najdeš nás teď tady: http://dve-knihomolky.blogspot.cz/

16 Victoria Victoria | Web | 28. listopadu 2014 v 22:33 | Reagovat

Nazdárek :-).
Máš už docela dlouhou dobu pauzu, tak doufám, že se zase vrátíš :-D. Jinak si mě nepřej!

Jo a nominovala jsem tě do jednoho projektu, chichi!
http://victorias-stories.blog.cz/1411/alphabet-challenge

17 Victoria Victoria | Web | 1. prosince 2014 v 18:28 | Reagovat

To né, ty jsi to špatně pochopila :-D. Ta písmena jsem si vybrala sama pro sebe :-D. Ty si vybereš sama :-D. Ale sranda, že? :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama