RECENZE- Hunger Games: Vražedná pomsta

3. listopadu 2014 v 8:49 | Iva Vrbová |  Knihy


HUNGER GAMES – Vražedná pomsta

Název: Hunger Games: Vražedná pomsta
Díl: 2
Autor: Suzanne Collins
Počet stran: 336
Nakladatelství: Fragment
Anotace:
Jmenuji se Katniss Everdeenová a zvítězila jsem v posledních Hladových hrách.

Strhující příběh lásky a touhy po přežití ve světě plném útlaku a nesvobody pokračuje!

Katniss dosáhla vítězství v Hladových hrách aktem vzdoru proti všemocnému Kapitolu a jeho krutým pravidlům. Katniss s Peetou očekávají pomstu mocných...
Překvapivé výsledky zápasu v drsné reality show však povzbudily obyvatele země Panem, aby se postavili k odporu, a v krajích se formuje odboj. Podaří se zabránit krvavému střetnutí nebo se plamínek vzpoury rozhoří naplno?


Děj:

Tvůrci Hunger games nehodlají snášet jakýkoliv odpor. A divadlo s bobulemi na konci Hladových her tomu zrovna moc nepomohlo. Zatímco lidé v Kapitolu Katniss a Peetu zbožňují, lidé v krajích se bouří. Prezident Snow žáda po Katniss, aby situaci v krajích uklidnila. Ta doufá, že svatba s Peetou její provinění odčiní. Bohužel je vše jinak. Třetí Čtvrtohry (75. ročník HG) se blíží a Katniss čeká šok, když se dozvídá, že do nich budou splátci vylosováni z žijících vítězů her. Katniss s Peetou se vracejí do arény. Katniss do ní vstupuje s jediným úkolem- udržet Peetu naživu, i když to znamená její jistou smrt. Během her jí v jejím úsílí, bez zjevného důvodu, pomáhají někteří další splátci.

Po naprostém fiasku na konci her se Katniss ocitá ve vznášedle, které podle všeho míří do Třináctého kraje, který byl zničen. Jeho obyvatelé přežili a přesunuli se do podzemí.
Peetu však zajal Kapitol a Dvanáctý kraj byl zničen.

Hlavní postavy:

Katniss: Tak trochu mě na ní v tomto díle mrzelo, že si začíná vybírat mezi Peetou a Hurikánem. Samozřejmě, že byla pořád stejně odvážná. Její odhodlání udržet Peetu naživu jsem obdivovala s každou stránkou... jen jsem prostě byla zklamaná z jejího- pomalu se rozvíjejícího- Bellovského syndromu. Taky byla taková... protivná. V prvním díle jsem její chování naprosto chápala, ale s přibývajícími stránkami Vražedné pomsty jsem musela čím dál častěji kroutit hlavou nad jejím nepřátelstvím k celému světu a hlavně lidem, kteří jí chtěli pomoct.

Peeta: Jak někdo může říct, že je to trouba?!?! JAK?! To, co řekl při rozhovorech mě naprosto dostalo (SPOILER: Řekl, že je Katniss těhotná). I když jsem věděla, že to není pravda, tak jsem měla sto chutí vyskočit a začít křičet spolu s celým Kapitolem, ať, kruci, ty Hry zruší! Bylo mi strašně líto toho, co se mu stalo na konci. Jen jsem nechápavě hleděla na poslední stránky a čekala až Haymitch zakřičí: "VTIP!"
...no, nestalo se.

A teď ta naprosto nejlepší postava z celé série...
Finnick: Já ho miluju! On je nová láska mého života!!! On je... je... je.... *kolaps*
Fajn, už jsem v klidu. Jen, že prostě... kdo by mu odolal? Nikdo! Nehledě na to, že je to velice pohledný mladík (;D), tak má i dobré srdce. Byl mi sympatický už v první scéně. A jeho kostku cukru (kdo četl, ten ví) si budu pamatovat navždycky.

Moje hodnocení:

Pamatuju si, že dřív se mi víc líbil první díl. Teď se sebou musím ale rozhodně nesouhlasit. Druhý díl je bomba. Možná na tom má podíl Finnick. Z části taky Hurikán a Peeta. Konečně jsem si trochu oblíbila Prim. Vražedná pomsta na mně zanechala stopy. A doufám, že se mnou bude někdo souhlasit, když řeknu, že je to nejlepší díl ze série Hunger Games.

Děkuji nakladatelství Fragment za zaslaní recenzního výtisku

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama