Listopad 2014

Zombie Apocalypse Book TAG

5. listopadu 2014 v 12:52 | Iva Vrbová |  Projekty a výzvy
Při projížděním Vašich blogů jsem narazila na tagový článek od holek z Mittalmaru, který mě vážně zaujal. Tento tag dělala už spousta booktuberek (vesměs amerických), ale mně se do něj nikdy moc nechtělo. Až teď mě chytla múza :D
Hledáním na googlu jsem se dozvěděla, že ho už mají vyplněný i Eamane a Amanda a já si toho ani nevšimla (tolik k mým "esbéťáckým" schopnostem).


Ale zpátky k tagu. Určitě Vás už někdy napadlo, jaké by to bylo, kdyby na Zemi vypukla zombie apokalypsa. A pokud ne, tak Vás to napadlo právě teď. :P
Cílem tohoto tagu je sestavit si vlastní tým, pro přežití.
1) Máme deset otázek
2) Vybereme pět knížek, které potom postupně losujeme (z každé kníhy musíte vybrat dvě postavy)
3) Po vylosování otevřeme knihu na náhodném místě
4) První jméno, které na stránce uvidíte je odpověď na otázku


Kapitola I.

4. listopadu 2014 v 11:57 | Iva Vrbová |  Dobrá krev se nezapře
Muhahá! Včera jsem konečně upravila první kapitola DKSN. No... myslím, že to vypadá o hodně lépe než výtvor mého minulého já. Vím, že spousta z Vás čte raději delší kapitoly (to já také), ale tato kapitola před změnou byla vážně extrémě krátká. Pokusila jsem se ji rozvést, jak to jenom šlo, ale přece nemůžu kecat tři stránky o pocitech chudáka Sirentyla. Jak by k tomu přišel? Takže i po změně má ubohých 643 slovíček.
Nebojte se, delších kapitol si užijete požehnaně :D
... a taky se, prosím, nelekněte. Nevím, kde se to ve mně vzalo. Čtyři měsíce jsem nenapsala ani čárku a teď si sednu a vypadne ze mě taková okázalost. WTF?! Docela mi to připomíná styl psaní Míši Burdové (což je zvláštní, protože tu teď už moc nemusím). Nebo se mi to jenom zdá a takhle jsem psala vždycky. Budu ráda za každý komentář, ale jak jsem řekla, v podstatě je to jen stylisticky upravené a nic moc zásadního by se tam měnit nemělo. :)

PS- Jistě jste si všimli, že jsem změnila dess. Já se na ty oči už nemohla dívat. Víte, když projíždíte blog o půl dvanácté v noci, spíte v pokoji, kde bouchají dveře prostě jen proto, že můžou, tak se nějak neubráníte myšlenkám, jak byste reagovali v momentě, kdy by ty oči mrkly. Může mi někdo z Vás říct, proč blog dělá tak děsivé šablony?! O.o
Takže nyní budete muset vydržet s mým starým layoutem do doby, než mi Kess udělá nějaký super krásný nový :D ♥
P.P.S.- A taky jste si jistě všimli, že jsem začala publikovat pod svým pravým jménem. Nikdy jsem s tímto začít nechtěla, ale po infu, že můj starý blog našli spolužáci ze třídy (naprosto nevím, kde mohli tu adresu sehnat :D) jsem se rozhodla. Přece se nestydím za to, že píšu. Stejně si už polovina z nich o mně myslí svoje, tak co.
Pod články se budu pořád podepisovat Ilía a v komentářích taky. Jen se prostě už tak úplně neschovávám za přezdívku. Jo, a kdybyste při příležitostném projíždění starších článků našli nějaký, kde nejsem podepsaná jako Iva, tak mi ho prosím nahlaste. Chybička se vloudit může a zvyk je železná košile. ;)


Hotovo, můžu se rozjet :D

3. listopadu 2014 v 9:32 | Iva Vrbová |  Další
Uff! To jsem si dala! Poslední článek přesunut a konec tohoto mučení! :D Tedy... poslední článek. Kromě povídky Dobrá krev se nezapře je tu všechno. Takže teď se už můžete těšit na re- reading a povídku, která mě napadla včera, když jsem v noci zírala do záchodové mísy (střevní chřipka je mrcha!)
Jupííí! Oslavujte všichni. Jsem oficiálně zpátky!!! :DDDDD

RECENZE: Serafína- Příběh draků

3. listopadu 2014 v 9:26 | Iva Vrbová |  Knihy
Serafína – Příběh draků

Název: Příběh draků- Serafína
Autor: Rachel Hartman
Počet stran: 352
Nakladatelství: Fragment
Pořadí v edici: 1
Anotace:
V zemi zvané Gored žijí již po desetiletí lidé a draci v míru. Po tajemné smrti lidského prince je však příměří ohroženo. Podaří se Serafíně, která před světem skrývá své životní tajemství, odhalit skutečného vraha?

Budoucnost draků je v sázce a v Goredu již není pro nikoho bezpečno.


RECENZE: Dračí oči- Čarodějka

3. listopadu 2014 v 9:25 | Iva Vrbová |  Knihy
Dračí oči – Čarodějka

Název: Dračí oči- Čarodějka
Autor: Kristina Hlaváčková
Počet stran: 392
Nakladatelství: Fragment
Pořadí v edici: 1
Anotace:

Učit se tančit, vyšívat a jak být hezká? To není nic pro princeznu Elenu. Chce bojovat po boku bratrů a prožívat velká dobrodružství. Ani se nenaděje a její sen se začne stávat skutečností. Osudové setkání s rudým drakem Ašrakem změní malé princezně život. Musí opustit svůj domov a odjet k elfům do kouzelného lesa, kde se má naučit ovládat a hlavně skrývat magii, která jí koluje v žilách. Nejde však o žádnou prestižní školu pro mladé dámy...

Dokáže Elena čelit všem změnám a nástrahám osudu, které na ni čekají? S pomocí mladého draka Charlika a svérázného přítele Michaela na to nebude sama. Bude to však stačit? Nepůjde totiž jen o ni, ale o budoucnost celého světa!

RECENZE- Syn pekel: V moci démonů

3. listopadu 2014 v 9:24 | Iva Vrbová |  Knihy
Syn pekel – V moci démonů

Název: Syn pekel: V moci démonů
Autor: Michaela Burdová
Počet stran: 272
Nakladatelství: Fragment
Pořadí v edici: 2
Anotace:

Vydejme se do Velwetie, tajemné země obývané Temnovlky - nesmrtelnými bytostmi, ze kterých jde strach a lidé jsou pro ně pouhou kořistí.

Schyluje se k velké bitvě o moc a vlkodlak Neran a elfka Liadel se ocitají ve velkém nebezpečí. Liadel se chtějí zmocnit nejen démoni, aby získali zpět svou ztracenou sílu, ale také vůdkyně Temnovlků, aby ji využila pro svůj plán. Podaří se Neranovi uchránit milovanou elfku před temnými silami? Co budou muset obětovat pro to, aby mohli být spolu?

RECENZE- Syn pekel: Vlčí krev

3. listopadu 2014 v 9:23 | Iva Vrbová |  Knihy
A zase na poslední chvíli, jak je u mě zvykem... a pokud se mi to ani teď nezobrazí, tak se jdu zakopat!!!


Syn pekel – Vlčí krev

Název: Syn pekel- Vlčí krev
Autor: Michaela Burdová
Počet stran: 256
Nakladatelství: Fragment
Pořadí v edici: 1
Anotace:
Vydejme se do Velwetie, tajemné země obývané Temnovlky - nesmrtelnými bytostmi, ze kterých jde strach a lidé jsou pro ně pouhou kořistí.

Minulost vlkodlaka Nerana, nazývaného Syn pekel, je s Temnovlky pevně svázána. Pouze čarovný nektar Étarlininy slzy by mu mohl pomoci se odpoutat a zvrátit svůj osud. Musí uzavřít spojenectví s elfkou Liadel, kterou ze srdce nenávidí. Podaří se mu odhalit její tajemství? Bude Neranovi odpuštěna dávná zrada? Ve Velwetii mezitím propuká boj temných sil - třinácti démonů. Neran je vtažen do bitvy o moc. Kdo zvítězí, rozhodne o osudu celé země.

Řetězový TAG

3. listopadu 2014 v 9:21 | Iva Vrbová |  Další
A je tu další. Osobně si myslím, že je to naprosto to samé jako LBA, ale když mě nominujete, tak to tedy udělám. Byla jsem nominovaná hned dvakrát, tak doufám, že nevadí, když to dám do jednoho článku. No a jdeme na to :)

1. Poděkovat tomu, kdo tě nominoval.
2. Napiš o sobě jedenact faktů.
3. Odpověz na 11 otázek.
4. Nominuj 11 blogů a vytvoř dalších 11 otázek.

Lapená

3. listopadu 2014 v 9:15 | Iva Vrbová |  Básně
Když hvězdy svítí nad hlavou,
já náladu mám lekavou.
Jsem ptáček, který chce křídla roztáhnout přeci,
namísto toho však zůstane v kleci.
V kleci jsem, snad napořád,
já říkám, není o co stát.
Vždyť každou chvíli, celý svět,
mi musí pravdu povědět...

Setkání s Lukem pozn. zn. nesestříhané

3. listopadu 2014 v 9:15 | Iva Vrbová |  Krátké povídky
Wifi se sice značně zdráhala, ale po dlouhém úmorném boji a neustálém odhlašování a přihlašování mi nakonec podlehla. Jste rádi? :-D
Tato povídka je to nejdelší, co jsem kdy napsala. Nebudu vám říkat, kolik to má slov, protože se bojím, že bych vás odradila, ale je to hodně :-D No, a protože tu už od rána prší, tak jsem se rozhodla, že to sem nakonec hodím. Vzpomínáte si, jak jsem vám v září po blogové soutěži, do které jsem se přihlásila s touto povídkou, slibovala, že vám sem tu povídku dám celou? Tak tady je :-D Jen bych vás ráda upozornila na to, že se tam vyskytuje jeden strašně velký spoiler ohledně Luka a posledního dílu, takže, prosím ty, kteří to nečetli, a nebo jim vadí spoilery, aby nečetli ani tuto povídku. Děkuji :-)
A taky bych vám chtěla objasnit tu strašnou gramatiku a hlavně ty čárky. Mám nový tablet a ještě spolu nejsme kamarádi tak moc, jak bych si přála. Mám tam v textovém editoru nastavenou nějakou divnou opravu chyb, která automaticky dává čárky např. před všechna slova 'víš'. A to je ta menší z těch chyb. Navíc určitě všichni víte, že já nejsem s čárkami ten nejlepší kamarád, takže se nejspíš připravte na to, že tam bude chyb dvojnásob :-D Budu se to snažit co nejdříve po přijezdu domů opravit. Děkuji za vaši pozornost. :-)
...a ještě k tomu konci... Já vážně nemám deprese nebo něco takového. Ty moje povídky poslední dobou prostě tak nějak takhle končí samy. :-D A taky bych chtěla podotknout, že si já a moje alter ego nejsme vůbec v ničem podobné. Takže další věc, která se tady nevyvedla. :-)

Člověče, jmenuj se!

3. listopadu 2014 v 9:09 | Iva Vrbová |  Téma týdne z fantasy světa aneb Vaše názory sem…
Zrovna mě napadlo jedno takové téma. Kdybyste měli možnost změnit si jméno podle nějaké literární postavy nebo postavy ze seriálu... udělali byste to?


REKLAMY SEM!!!

3. listopadu 2014 v 9:08 | Iva Vrbová |  REKLAMY SEM
Jen pouhý článek do menu. Vy, čtenáři, si ho prosím nevšímejte. :)

RECENZE- Odkaz Dračích jezdců: Inheritance

3. listopadu 2014 v 9:07 | Iva Vrbová |  Knihy
A je to tu. Poslední díl z této knižní série, která si získala srdce srdcí milionů fanoušků po celém světě.

RECENZE- Odkaz Dračích jezdců: Brisingr

3. listopadu 2014 v 9:04 | Iva Vrbová |  Knihy
Už se pomalu blížíme ke konci série :D
Takže teď bych vám ráda ukázala, jak se já stavím ke třetímu dílu Odkazu Dračích jezdců. Pohodlně se usaďte, vezměte si něco dobrého a užijte si tuto, opět, nechutně dlouhou recenzi.

Opět upozorňuji na výskyt spoilerů! Snažím se to omezit, ale taky se vypsat pro ty, kteří tu knihu už četli... takže tak :D


RECENZE- Odkaz Dračích jezdců: Eldest

3. listopadu 2014 v 9:03 | Iva Vrbová |  Knihy
A druhý díl z tetralogie Odkaz Dračích jezdců. Nějak se pokusím dát to dohromady a zkrátit ten strašně dlouhý děj... a jdeme na to. Snad některé z vás navnadím k přečtení. :)
Jen bych vás ráda upozornila, že se v článku vyskytují spoilery!!!

RECENZE- Odkaz Dračích jezdců: Eragon

3. listopadu 2014 v 8:59 | Iva Vrbová |  Knihy
A další knižní série, kterou jsem už četla, ale neodolala jsem a objednala si ji z Fragmentu. :D No jo, nesuďte mě. A teď přede mnou stojí dilema, jestli mám psát reakce, jaké jsem zažívala, když jsem knihu četla poprvé, nebo vám tu napsat můj maličko poupravený názor po opětovném přečtení. No... nechte se překvapit a rovnou se tedy vrhnem na první díl.
PS- Do komentářů mi klidně napište, jestli příště budete chtít číst mé poupravené reakce na knihy, které jsem už četla, nebo chcete ty původní :D


Elfové vs Hunter. Sázky přijímáme teď!!!

3. listopadu 2014 v 8:57 | Iva Vrbová |  Téma týdne z fantasy světa aneb Vaše názory sem…
Tohle je v podstatě komentář. Tedy, měl být. Narazila jsem na Hunteřině blogu na tento článek. Snažila jsem se napsat komentář, ale ten nakonec vyšel tak dlouhý, že jsem se ho styděla zveřejnit. Proto tohle píšu.
No jo, spor o elfské věrohodnosti se prostě nevmáčkne do pár vět pod článek :D

Z deníčku Snow Black

3. listopadu 2014 v 8:54 | Iva Vrbová |  Krátké povídky
Tohle měla být nejprve úplně normální povídka. Jenže se mi to nepovedlo a vylezlo z toho... toto :D
Tak mě snad neukamenujete za prznění jedné z nejznámější postavy z pohádek... a vůbec za celé toto dílko :D Tak si to užijte a... no radši nic :D

Imunoidní 2

3. listopadu 2014 v 8:53 | Iva Vrbová |  Povídky na pokračování
Takže je tu ten dodatek. Moc se mi nepovedl. Píšu to z postele a pod vlivem sirupu proti kašli... ale je to tady. Tak to snad trošku pochopíte :)

A teď se bojte, prosím!

3. listopadu 2014 v 8:53 | Iva Vrbová |  Povídky na pokračování
Heh. Tohle měl být nejdříve jeden z mých mnoha hororů (s kterými jste zatím neměli tu čest). No, ale nakonec se to zvrhlo v toto... cosi. Nejspíš to berte jako parodii a výsměch hororovým klišé. Jinak nevím, jak bych z tohoto počinu měla vyjít s, alespoň trochu, čistým štítem.
Vlastně je to ve skutečnosti ještě delší a končí to úplně jinak. Jen mě prostě už tak bolí ruce z hraní na klavír (za měsíc mám absolvák :D), že se bojím, abych v nich neměla zánět. Takže jsem to takhle strašně usekla. Tfuj. Stydím se! :D
... víte, jak je strašně těžký psát nespisovně?! :DDD Takže mi promiňte, kdyby jste tam něco spisovnýho ještě našli. Já to prostě už nevidím :D