RECENZE- Hostitel

31. října 2014 v 21:14 | Iva Vrbová |  Knihy
No, tak jsem si přečetla Hostitele. Sama nevím, jak tahle recenze dopadne, protože mám v plánu ji zkombinovat i s recenzí na film...uvidíme uvidíme :DDD

Oficiální anotace:
Melanie Stryderová se odmítá vzdát.
Náš svět napadl neviditelný nepřítel. Lidé se pro tyto mimozemšťany mění na pouhé hostitelské tělo; jejich mozek ovládne vetřelec, ale tělo zůstává netknuté a zdánlivě beze změny pokračuje v předchozím životě. Obětí mimozemšťanů se rychle stane drtivá většina lidstva.
Když vetřelci dopadnou i Melanii, jednu z hrstky přežívajících "divokých" lidí, dívka vůbec nepochybuje, že nastal její konec. "Poutnice" - její vetřelecká "duše" - která teď ovládla Melaniino tělo, dostala předem varování před problémy existence v člověku: změť pronikavých emocí, příliš mnoho smyslů, vypjatě živé vzpomínky. S jednou potíží však Poutnice nepočítá: předchozí obyvatelka těla se odmítá vzdát vlády nad svou myslí, i když tělo jí už nepatří.
Poutnice bádá v Melaniiných myšlenkách a doufá, že objeví příčinu nezdolného lidského vzdoru. Místo toho Melanie naopak zaplní mysl Poutnice vzpomínkami a podobou milovaného muže - Jareda, který se dosud někde skrývá před vetřelci. A jelikož Poutnice se nemůže oddělit od Melaniiny tělesné touhy, sama začne prahnout po muži, jehož má odhalit. Když vnější okolnosti přinutí Poutnici a Melanii, aby uzavřely nedobrovolné spojenectví, vydají se spolu na nebezpečnou a nejistou pouť za mužem, kterého obě milují.Musím říct, že se paní Meyerová překonala! Tuto autorku určitě všichni znáte (chvalně, nebo nechvalně to je jen na vás)

Byla jsem mííírně skeptická. Teď doufám, že mě neukamenujete, ale já mám Stmívání (podotýkám, že knihu!!) docela ráda. Z úplně jiných důvodů, než většina lidstva, ale přece...
Jen jsem se bála, že se bude Hostitel točit pořád okolo té samé nudy, koho si hlavní hrdinka vybere...a to se nestalo! Třikrát hurá naší milé paní spisovatelce!! :D


Nu, a opět si beru příklad z naší milé Hunter a začnu pěkně popořádku...vzhledem k tomu, že se tu budu snažit skloubit film a knížku dohromady... uvidíme, jak to dopadne.


Děj (knihy)

Musím přiznat, že pro mě to bylo dost originální. Já nikdy moc nežrala příběhy o emzácích. Spíš moudří hodní elfíci...jo, jo, to je moje.
To byl jeden z důvodů, proč jsem nad knížkou váhala. Pak jsem si ale řekla, že tady tuhle knížku bych si přece jenom přečíst měla. Vždyť Stefaný je vlastně už klasika. Dopadlo to nad moje očekávání.
Ještě, že jsem to začala číst v pátek, protože jsem celou sobotu jen četla a četla.

Postavy

Geniální!! Paní Meyerová pro jednou stvořila hlavní hrdinku, která mi nelezla na nervy!!! No vážně! Poslední stránka za mnou, a já si nevzpomínala ani na jeden moment, kde bych si musela rvát vlasy nad její blbostí, nebo nad tím jak je hnusná a sobecká ke všem okolo sebe! Ani chudáky kluky netýrala... tedy... ne víc, než si zasloužili :D Teď si všímám, že mluvím/píšu v jednotném čísle. Samozdřejmě, že myslím obě dvě. Wandu i Melanii.
Jared byl v pohodě. I přesto, že se na začátku choval jako totální vůl. Hlavní je, že se na konci polepšil.

Jeb byl...jak bych to řekla...Gandalf s puškou (nebo čím to tam vlastně na každýho mířil?) Hrozně se mi líbil jeho způsob řeči! Takový ten styl "Jsem v pohodě. Je se mnou sranda, ale jednou mě urazíš a ustřelím ti palici" mám u podobných postav hrozně ráda. Jak už jsem řekla, novodobej Gandalf :D

Jamie- Takový hodný klučík. Když ho postihla tam ta nemilá věc (snažím se moc nespoilerovat), tak jsem o něj měla doopravdy strach. I když jsem věděla, že to bude přece jenom všechno zase dobrý, bylo mi zle jenom proto, že zrovna on trpí.

Kyle- Tak ten byl geniální! V každé scéně s ním jsem měla chuť se začít smát (Ani nevím proč. Prostě ve mě vzbuzoval takový ten dojem, že se na konci polepší, a když na něj budou všichni zírat, jako kdyby se stal prezidentem Spojených států, já se budu řehnit na celé kolo...přesně to se taky stalo :D)

Hledačka mi děsně lezla na nervy! Ale úplně strašně. Takovýho rozmazlenýho fracka jsem už dlouho nikde neviděla. No a když ji pak poslali do vesmíru a její Hostitelka se probudila, měla jsem zase chuť zabít ji! Docela chápu tu chudinku Duši, proč byla tak hrozná mrcha, když jí asi pět let v hlavě hnízdila ta hrozná užvaněná a vůbec ve všech směrech děsná tasemnice!

....no a pak je tam Ian!! Moje nová životní láska! Putuje do prvních žebříčků mého seznamu nejoblíbenějších postav!!!
Tak na něm si spisovatelka vyhrála. Já jen, že jsem z něj naprosto uchvácená. Tak a je to venku. Zboňuju Iana O'Shaye.
Takového kluka by chtěla potkat každá holka. Na co všichni Edwardové a Jacobové, když můžete mít doma tady toto?!

A další malé bezvýznamné plus má u mě kniha za to, že si jedna holka nevybírá mezi dvěma kluky. Všechno je tu už tak nějak dopředu danné. Žádná zlomená srdce. Žádná dvojnice Belly, kterou bych už vážně musela zabít!

No a pak je tu film. Omlouvám se, jestli budu trochu méně kritická, než by si zasloužil. Přece jenom jsem ho viděla dřív, než jsem četla knížku.
Docela se mi líbil...předtím. Jenomže, když jsem se na něj potom včera večer znova podívala, nemohla jsem uvěřit svým očím.


Jared mi připadal jako děsnej ťulpas. V tom filmu chudák moc rozumu nepobral.
Melanie byla jen malá holčička, co věčně fňuká, jak je na ni Poutnice zlá.
Jeb už nebyl ten autoritativní dědula. Byl to jen dědula. Věčně všem vyhrožoval, že už dlouho nestřílel, ale nakonec stejně nestřílel. Když však nepočítáte ten výstřel do vzduchu, aby od sebe odtrhl svoje škrtící se hosty, nebo to jak střelil Hledačku, když se naprosto nelogicky objevil no... na tom místě co byla Hledačka.
Z Jamieho udělali malýho kluka, i když všechny svoje povahové rysy si jakž takž ponechal.
Hledačku bych prominula. No tak neměla černý šaty. To je toho. No tak neměla černý vlasy. To se vcucne. No tak nebyla malá. To se... vsákne? Navíc, jak už ve své recenzi psala Hunter měla užasné boty!!!
Jediná věc, co mi na ní vadila byla její povaha. Vím, že je to Duše a ty musejí přece všechno milovat. Jenže v knize byla mnohem brutálnější. Nesnesitelnější.
V knize bych jí nejradši zastřelila jejím vlastní Glockem. Ve filmu bych jí postavila do kouta a řekla, ať přemýšlí nad tím, co špatného udělala... no a to je myslím docela velký rozdíl.
Navíc jsem už při prvním sledování toho filmu poznala, že se její hostitelka nevzdala a pořád jí vrtá v hlavě. Možná to tak mělo být, ale v knize to bylo jedno z mnoha šokujících odhalení.
Ve filmu se poprvé chytla ze hlavu a já si řekla: "To má holka těžký, když se její tělo taky nevzdalo."
Pak tam byl taky problém, že zabíjeli postavy, které měli na konci žít šťastně až do smrti. Nebudu spoilerovat, ale tohle mě vážně nakrklo!
Kromě toho mě taky naštvalo, že Duše měly oči jako roboti v Tron: Legacy! Víc "elektřinově" už to vážně nešlo?!
Potom tam byla Wanda. Jako její tělo na konci. Ne, Hunter, není tvoje utkvělá předtava, že měla být blonďatá. Opravdu měla. A taky měla mít vlasy dlouhé alespoň do půl zad. A taky měla vypadat na šestnáct. No a taky měla vzbuzovat dojem, že potřebuje pořád pomáhat, takže jí nedokázal nikdo odolat. Povedlo se (horko těžko) jen to poslední.


Ale chcete vědět, co mě naštvalo ze všeho nejvíc??!! Můžete třikrát. Vsadím se, že to uhádnete. Ano, je to Ian!!!
Jak, sakra, mohli do role Iana obsadit Jakea Abela?! Mého Džejkýho?! To snad není pravda. Vždyť se na Iana vůbec nehodí! Nemá tmavý vlasy. Nemá dokonalý profil (nebo, jakže to v knížce bylo) a už vůbec nemá mohutnou postavu! Může mi někdo z vás, čistých Duší, vysvětlit na co ti tvůrci mysleli?! Já jsem tak naštvaná, že bych mohla plivat!
Kdyby to nebyl film podle knížky, tak bych ho tam viděla ráda. Patří mezi moje nejoblíbenější herce. Byla bych ráda, že umí zahrát i nějakého "nezáporáka", kromě těch svých chlapců, kteří chtějí jen ovládnout svět...
...bohužel to však film podle knížky je, a já každou minutu, co byl na scéně, myslela na to, jak k tomu chudák Ian přijde. Uff!!!By mě zajímalo na co Bontonfilm (nebo, kdo to točil) myslel. Já to vlastně možná vím. Beztak, že jim běhalo hlavou : To jsme ale zlouni, že?! Takhle vám ničit vaši oblíbenou pohádku?!! Muahahahahaháá...


Když ale odhlédnu od toho,že je to film podle knížky, tak se jim docela povedl....ne, nedělám si srandu. Lidem, co nečetli toho opravdového Hostitele se to bude líbit.
I já (když nebudu chtít chvilku myslet) si to nejspíš pustím a budu se smát jejich blbosti.
A pokud se rozhodujete, jestli si pustit Hostitele, nebo Stmívání, tak hlasuju pro Hostitele!
I když je to další podplacenej a provařenej film podle knihy, na Stmívání to prostě nemá!!!

Jen ještě mám takovou supervtipnou historku s tou knížkou.
V pátek jsem byla ve škole a na chodbě o přestávce jsem si četla Hostitele (měla bych podotknout, že to byla přestávka před tělocvikem, a u tělocvičny, na druhé straně školy, skoro nikdo nikdy nechodí=> bylo vážně ticho).
Jenže moji kamarádku nečinné čekání tak nějak nebere a co chvíli mi nahlíží přes rameno. A když jednou tak nahlídla, tak si přečetla jméno strýčka Jeba a na celou chodbu vykřikla : "No páni! Jakej Jeb?!" Jenže to přečetla česky a né anglicky, takže místo Džeb přečetla jen to Jeb. Rozhostilo se ještě větší ticho, než tam bylo doteď, a pak se začali všichni přítomní děsně smát.
Musela jsem jim pak všem vysvětlit, že se to čte Džeb, a že s tím, co myslí to nemá nic společnýho :DDDD
Někdy se divím, že nás za takový představy nezavřou do polepšovny!!!

A tady ještě přidávám Hunteřinu recenzi.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama