Jak jsem byla v kině aneb Percy Jackson a Moře nestvůr

31. října 2014 v 21:02 | Iva Vrbová |  Filmy
Byla v kině. Už hrozně dlouho jsem se těšila na tuto slavnou chvíli, protože knihy Ricka Riordana mám hrozně ráda. Po prvním díle jsem sice měla malinko strach... přece jen se nevydařil tak, jak jsem čekala... ale do kina jsem- i přes tento malý kaz na čelním skle mého života- šla.
Upozornění!!!! Toto platí pro vás, kteří jste na tom ještě nebyli... nebo jste nečetli knížku!! Pokud nesnášíte spoilery jako já, tak tuhle recenzi nečtěte. Já totiž neumím nespoilerova. No a pokud je vám to jedno... já vás varovala.

Vezmu si příklad z Hunter a začnu hezky popořádku.

1. Efekty

Asi si říkáte, proč stavím na první místo právě tohle. A musím na to říct jen jedno: OMG!!!! To bylo doopravdy super! Povedly se. A když říkám povedly, tak povedly!
Do jedné scény jsem se doslova zamilovala...a to, když se Percy a spol. prohánějí na hypokampovi! To bylo něco tak neskutečně úžasného, že si to připíšu na seznam věcí, které bych chtěla zažít- ale nikdy se nestanou neboť se udály ve filmu, či knížce- hned vedle letu na Klofanovi.

2. Scénář

No... mohlo to být horší.
Nebylo tam tolik WTF! momentů, jako v jedničce. To mě dost těší, protože moje nutkání - abych se kdykoliv, kdy někdo řekne něco neskutečně trapného schovala pod polštář - zůstalo jakž takž docela v klidu v mé hlavě. Což je dobře, protože v kině jaksi polštáře nemají a já jsem moc líná si ho přinést sama.

3. Dabing

Co jsem komu udělala?!?!?!?!?! Vždyť jsem docela hodná! Nekouřím, nepiju, nefetuju, dělám si úkoly a čistím si zuby!!! Tak proč jsem tohle musela zažít?!
Nejde o to, co ti herci říkají - jak už jsem řekla, tak scénář byl docela v pohodě - ale o ty hlasy!!! To si ze mě děláte srandu!!! Kde se poděl ten vyhlášený český talent, na vybírání hlasů??? Řeknu vám, že v tomto ohledu náš národ dost upadá!!!
Nezlobte se na mě, ale to bylo opravdu to nejhroznější, co kdy mé uši měly tu možnost slyšet!!!
V jedničce jsem to ještě snesla. Ruml se snažil, aby nebyl tak poznat a Percy měl hlas v pohodě...ale teď?! Já jsem pomalu celý film měla dojem, že na mě z plátna nekouká Logan Lerman, ale Lexa... nebo Škyťák. A to je vážně blbej vtip! Nic proti Rumlíkovi, a kdyby byl jedinej, komu to nevyšlo, tak přimhouřím oči, ale z celýho filmu se dalo poslouchat jen pár postav. A to mi promiňte, ale to už pomalu přestává být vtipné...

4. Herci

Lepší výběr, než u jedničky! Zlepšili se!
Pan D. vypadal přesně tak, jak jsem si ho představila!! A zmizel Brosnan! Jsem jim nezkonale vděčná, že ho přeobsadili. Mám ho ráda. Mám ho ráda, jako Jamese Bonda. Mám ho ráda v Mamma Mii, ale promiňte mi, že to řeknu - koňský zadek mu opravdu nesluší! A k tomu si stojím za tím, že Hollywood zkrátka neumí dělat kentaury. Jsou hrozně... dlouzí O.o
Potěšil výběr Thalie. Sice jsem si ji možná představovala trochu víc drsnější, ale co bysme po ní chtěli, když se chuděrka právě vykulila ze stromu...
Logan Lerman podle mě trochu přehrával... nebo né... já nevím, jak to mám vysvětlit. Když se objevilo nějaké nebezpečí, tak prostě přiblížili herce a udělali takový ten pohyb od trupu nahoru. On zatím nahodil pohled alá "dnes máme na oběd pizzu a ona je fronta až ke dveřím..." K tomu pootevřel pusu jakoby "v němém úžasu" a bylo to. Toto schéma se opakovalo a opakovalo a opakovalo...
A potom... to mě pobavilo... si všiměte, jak utíká. On vypadá, jak přes kopírák!!! :D Trochu se natočí z boku, pak udělá tři kroky, nadhodí si batoh na rameni, nasadí ten pohled a už to jede!!!
Potěšilo mě, že do role Herma obsadili Nathana Filliona. Miluju toho herce!
A může mi někdo říct, proč měla Annabeth najednou blond vlasy?! Asi se chtěli víc přiblížit knize, ale nemohli ji nechat už brunetou?! Teď je v tom totiž trochu zmatek...
...a pak je tu Jake..tedy vlastně chci říct Luke :D Ten mě nezklamal. Já toho herce prostě žeru (promiň Hunter... já to musela napsat). Vím, že teď nejspíš vypadám, jako uječená BravoGirl. Mně je to však fuk. On prostě dokázal zahrát Luka přesně tak, jako to bylo v knížce. Stejně zlej. Stejně drsnej...

4. Děj

Musím říct, že se drželi předlohy. Docela...
Až na pár drobností... Jako, že třeba *SPOILER* Kronos ožil už teď!!! A né až v pátým díle!!!! Sice ho Percy pěkně spacifikoval a poslal zpátky do rakve, ale můžete mi říct, na co filmaři mysleli?!
Já vím, já vím. Že se chtějí trochu odlišit od předlohy...ale mě se na jednu sekundu doslova zastavilo srdce!!! Já už se viděla jak truchlím nad tím, že nebude další díl.
A sežral Luka a Grovera! Nevím, jak by to potom řešil... kdo by mu potom dal svoje tělo, kdyby ho Percy nepropíchnul, a on je zase "nevyzvracel"...
Teď na sebe totiž vzal podobu "ďábla" skříženýho s lávovým vodopádem... nebyl to moc hezkej pohled...
Další chyba - zlatý rouno NEBYLO zlatý rouno! Víte.. já si při slově rouno vybavím vlnu. Prostě srst berana (říkám to dobře? O.o), ale oni tam hodili nějakej hadr pokreslenej zlatýma klikyhákama.
A ostrov Kirkeland??? To jako vážně?! Na to jsem se nejvíc těšila!!! Jak se z Percyho stane morče!!! Ostrov Kirkeland bez Kirke, ale namísto ní tam žije Polyfémos! Všechno nacpou na jedno místo!!! Dělá se mi špatně...

Zhodnocení

I přes všechny své chyby, nedostatky, bradavice, boule, blechy a vši není Percy tím nejhorším filmem roku. Nejspíš si ho někdy pustím znova. A určitě se budu těšit na další díl.
Také vím, že kritice tenhle filmík asi neodolá. Už vidím, jak to bude nový kandidát na Zlatou malinu. To mi však může být jedno. A i když Percy Jackson ve filmu určitě nebude nový Harry Potter a v životě se nevyrovná Pánovi Prtenů musím říct, že to nebyl zdaleka takový propadák, jako Eragon.
Nevěřte recenzím a běžte radši do kina, protože recenze píší zaujatí hňupové, jako jsem já...
No co říkám. Blondýna!!!... a ještě má děsivý oči!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama