Hunger Games: Vražedná pomsta RECENZE

31. října 2014 v 21:37 | Iva Vrbová |  Filmy
Právě jsem se vrátila z kina, ale to bych nebyla já, kdybych dokázala jít teď spát a nenapsat vám svůj názor, když jsem jimi zrovna tak přeplněná.

Katniss Everdeen a Peeta Mellark se po šokujícím vítězství v 74. ročníku Hunger Games vrací domů. Jako vítězové musí ale brzy domov a své rodiny znovu opustit a vydat se na okružní jízdu po všech krajích Panemu. Jejich úkolem je bavit lidi, oproti očekávání Kapitolu ale Katniss a její příběh inspiruje ke vzpouře. Během turné po krajích Panemu Katniss vycítí, že se neodvratně schyluje k revoluci. Hlavní město ale stále drží moc pevně ve svých rukou a prezident Snow není člověk, se kterým je dobré si zahrávat. Ve vhodný čas, ve vhodný moment, Katniss Everdeen musí být zlikvidována. Sílu Kapitolu mají symbolizovat přípravy na 75. Hry, které skrývají překvapení a rozhodnou o budoucnosti celého Panemu. Katniss a Peeta musí zpět do arény.

Jak je ale už mým (přejatým :D) zvykem- vezmu to pěkně popořádku
(omlouvám se za spoilery, ale já myslím, že většina z vás knížku četla a pokud ne, tak máte vždy u nadpisu napsáno, jestli hodlám "spoilerovat")

Děj (zde se vyskytují spoilery)


Tvůrci se až obdivuhodně drželi předlohy. Postavy umíraly tak kde měly (chudák Maggs) a skoro nic důležitého nevynechali- viz Katnissino domnělé těhotenství. U tohoto momentu jsem skoro- říkám skoro, protože jsem samozřejmě věděla, že to není pravda- Peetovi uvěřila, že bude tátou.
Taky mě docela nadchlo, že do filmu zařadili Katnissino oběšení Seneci Cranea a Peetův obraz Routy.

Postavy/Herci


Katniss- obecně o mně všichni ví, že Jenn je jedna z mých nejoblíbenějších hereček, takže je prakticky nemožné, aby nesnášela filmovou Katniss. Ve třetí knížce ji opravdu moc nemusím, ale ve filmu se povedla. Její Bellovský syndrom zmenšili na minimum, a i když bylo vidět, že má Hurikána opravdu ráda, všichni jasně poznali, kdo je v jejím srdci první. Za to dávám jedno malé bezvýznamné +

Peeta- Další oblíbený herec (a není to jen proto, že miluju ten jeho psí kukuč XD) Je to i proto, že opravdu UMÍ hrát. Což je podle mého názoru u herců opravdu důležité. V poslední době to však vypadá, že lidé toto nadání neumějí moc dobře ocenit. -_-
Na rozdíl od minulého dílu, kdy byl Peeta tak trochu "natvrdlo" konečně dospěl a stal se z něj zodpovědný, mladý a odvážný muž.

Snow- Skvělý a ďábelský. Mohlo být víc ukázáno, že to on je opravdu ten největší dárk ívl celého filmu, ale i tak se povedl.

Gale- Hunter, můžu říct, že Liam dělá svému bratrovi rozhodně čest. Je pravda, že se na plátně moc dlouho neohřál, ale co se dá dělat. Je to jen vedlejší postava- velice dobrá, sympatická a pohledná vedlejší postava ;)

Finnick- Já toho chlapa prostě žeru. Finnick je snad moje nejoblíbenější postava ze série a jsem jim nemírně vděčná, že mi ho nezkazili. Nehledě na to, že jsem si ho opravdu představovala jako Sama C.

Johanna- V knížce jsem ji sice moc nemusela (spíš jsem ji tak nějak tolerovala), ale tady mě příjemně překvapila. Jena Malone se do této role opravdu hodí. Bylo mi ji vlastně trochu líto. Ne však z toho důvodu, který si myslíte. Vlastně to způsobila Katniss. Johanna jí několikrát zachránila život a ona se zmohla jen na suché děkuju (které značně neochotně pronesla jen jednou). Nehledě na to, že mě opravdu bavily její prostořeké výstupy... někdy i docela sprosté (viz rozhovory s Flickermanem)

Ceasar Flickerman- Tenhle chlap mě dokáže vždycky rozesmát. Za 1*

A pak je tam spousta dalších postav. Beetee byl správně ujetě chytrý... ale aby se neřeklo, že jenom chválím... opravdu se mi nelíbí výběr herečky, která hraje Annie
Podle mě by se na ni hodila daleko více Astrid Bergés- Frisbey

Soudtracky


Líbily se mi, tečka. Nevím co jiného bych měla říct...


Efekty


Jsme ve dvacátém prvním století. Efekty jsou už i v romantických komediích. Tady se podařily. Moc se mi líbilo stvárnění mlhy a obří vlny. Extra vodivý strom jsem si představovala naprosto stejně!
A co jinak? Poprvé jsem málem brečela asi pět minut po tom, co film začal... nakonec jsem to vydržela :)

Sečteno a potrženo:


Tento film jistě nebude každého šálek kávy. Pro mě je to ale nejvydařenější ze všech fantasy filmů poslední doby. Jsem nadšená za to, když vidím, že filmový svět má pořád naději se zvednout z prachu u cesty a postavit se zkorumpovaným korporacím. Jedna z hvězdou dvakrát podtržená. Dala bych třikrát... ale ta Annie...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama